Uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych

Przedstawiciele władz miasta wraz z delegacjami złożyli dziś kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, ustanowiony na mocy ustawy z 11 lutego 2011 roku. Święto poświęcone jest żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Z tej okazji dziś, w samo południe, hołd Żołnierzom Wyklętym oddali przedstawiciele władz miasta z Danielem Wawrzyczkiem, Wiceprezydentem Miasta Żory na czele, miejskich instytucji, żołnierze oraz harcerze. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym bohaterom walk o wolną Polskę, znajdującym się na terenie cmentarza przy ul. Ks. Klimka.

Najnowsze:

Lekcja wiedzy o samorządzie. Młodzież rozmawiała z władzami Żor

Nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie, a dokładniej o samorządzie lokalnym, mieli dziś uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół nr 2 w Żorach. W kinie „Na Starówce” spotkali się z Prezydentem Miasta Żory i Przewodniczącym Rady Miasta Żory.

Prezydent rozpoczął miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezydent Miasta Żory zainaugurował miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Miasta Żory w czwartek, 19 kwietnia br.

Wizyta samorządowców z Ukrainy w Żorach

W ramach współpracy pomiędzy Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów z siedzibą w Katowicach, którego miasto Żory jest członkiem, a Kijowskim Oddziałem Regionalnego Związku Miast Ukrainy we wtorek, 17 kwietnia rozpoczęła się wizyta przedstawicieli lokalnych władz ukraińskich w naszym województwie.

Miasto znów rozbłyśnie blaskiem pochodni! Przed nami 316. Święto Ogniowe

Setki płonących pochodni już po raz 316. rozświetlą uliczki żorskiej Starówki. W piątek, 11 maja tysiące mieszkańców i gości ponownie wezmą udział w unikatowej w skali światowej tradycji, jaką jest Święto Ogniowe.

Żorskie hospicjum działa już od 15 lat! Za nami dwie duże imprezy

Za nami uroczyste obchody jubileuszu 15-lecia działalności „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. Najpierw, w miniony piątek odbył się koncert, a w niedzielę charytatywny bieg w Parku Cegielnia.