Razem przez życie od 60 lat! Państwo Szopowie świętowali Diamentowe Gody

Wyjątkowy jubileusz świętowali Teodozja i Sylwester Szopowie. Mieszkańcy żorskiej dzielnicy Osiny obchodzili niedawno Diamentowe Gody, czyli 60 rocznicę ślubu.

Teodozja i Sylwester Szopowie  wzięli ślub 25 stycznia 1958 roku w Rogoźnej, skąd pochodzi  pani Teodozja. Następnie małżonkowie zamieszali na ojcowiźnie pana Sylwestra w dzielnicy Osiny. Oboje przez całe życie ciężko pracowali w swoim gospodarstwie rolnym, które było ich jedynym źródłem dochodu. Poza pracą angażowali się także w życie społeczne naszego miasta. Pan Sylwester przez wiele lat należał do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinach, będąc członkiem jej zarządu,  a w latach 1961 - 1963 pełniąc funkcję jej prezesa.

Szacowni jubilaci są rówieśnikami, oboje w tym roku będą obchodzili 93 urodziny. Pani Teodozja z domu Siemianowska urodziła się 26 maja 1925  r. w Rogoźnej, a pan Sylwester 5 października 1925 r. w Osinach. Małżonkowie wychowali trójkę dzieci - córkę i dwóch synów. Mają siedmioro wnucząt  i dwoje prawnucząt.

Z okazji 60-lecie zawarcia związku małżeńskiego Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory przekazał jubilatom gratulacje oraz najlepsze życzenia.  Małżonkowie otrzymali również w prezencie kwiaty i kosz podarunkowy.

Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy dalszych szczęśliwych lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.

Teodozja i Sylwester Szopowie z gratulacjami i kwiatami

Najnowsze:

Lekcja wiedzy o samorządzie. Młodzież rozmawiała z władzami Żor

Nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie, a dokładniej o samorządzie lokalnym, mieli dziś uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół nr 2 w Żorach. W kinie „Na Starówce” spotkali się z Prezydentem Miasta Żory i Przewodniczącym Rady Miasta Żory.

Prezydent rozpoczął miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Prezydent Miasta Żory zainaugurował miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość odbyła się podczas sesji Rady Miasta Żory w czwartek, 19 kwietnia br.

Wizyta samorządowców z Ukrainy w Żorach

W ramach współpracy pomiędzy Śląskim Związkiem Gmin i Powiatów z siedzibą w Katowicach, którego miasto Żory jest członkiem, a Kijowskim Oddziałem Regionalnego Związku Miast Ukrainy we wtorek, 17 kwietnia rozpoczęła się wizyta przedstawicieli lokalnych władz ukraińskich w naszym województwie.

Miasto znów rozbłyśnie blaskiem pochodni! Przed nami 316. Święto Ogniowe

Setki płonących pochodni już po raz 316. rozświetlą uliczki żorskiej Starówki. W piątek, 11 maja tysiące mieszkańców i gości ponownie wezmą udział w unikatowej w skali światowej tradycji, jaką jest Święto Ogniowe.

Żorskie hospicjum działa już od 15 lat! Za nami dwie duże imprezy

Za nami uroczyste obchody jubileuszu 15-lecia działalności „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. Najpierw, w miniony piątek odbył się koncert, a w niedzielę charytatywny bieg w Parku Cegielnia.