Międzynarodowy turniej szczypiorniaka w Żorach!

Tego wydarzenia nie może przegapić żaden miłośnik sportu z naszego miasta! Już w najbliższy weekend w naszym mieście rywalizowały będą piłkarski ręczne Polski oraz Słowacji.

W weekend w naszym mieście reprezentacja Polski juniorek w Piłce Ręcznej rozegra dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Słowacji. Mecze odbędą się w sobotę 25 listopada o godzinie 17:00 oraz w niedzielę 26 listopada o godz. 11:00. Wstęp na spotkania jest bezpłatny! Zapraszamy do kibicowania naszym reprezentantkom.

Skład Reprezentacji Polski przedstawia się następująco: Katarzyna Cygan, Julia Dworniczuk, Emilia Kowalik, Aleksandra Olek, Julia Pietras, Lucyna Sobecka, Joanna Stachiewicz, Kinga Stanisławczyk, Paulina Wdowiak, Weronika Weber, Barbara Zima, Gabriela Haric, Katarzyna Zegarlicka, Joanna Wójcik, Julia Zagrajek, Paulina Stapurewicz, Nikola Szczepanik Trenerem jest Agnieszka Truszyńska.

 

Piłka ręczna

Najnowsze:

Żory włączą się w Światowy Miesiąc Wiedzy na temat Autyzmu

Choć autyzm po raz pierwszy został opisany już 75 lat temu, to wciąż nie został do końca wyjaśniony. Objawy autyzmu dotyczą głównie nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, umiejętności komunikowania się i przywiązania do schematów. Więcej na temat tego zaburzenia będzie można dowiedzieć się już w najbliższy piątek, ponieważ Żory włączyły się w akcję pn. „Kwiecień – Światowy Miesiąc Wiedzy na temat Autyzmu”.

Majówka na sportowo z MOSiR Żory!

Tegoroczną Majówkę będziemy w naszym mieście świętowali przez cały tydzień! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przygotował dla mieszkańców oraz gości wiele propozycji na ciekawe, i przede wszystkim aktywne, spędzenie wolnych dni. Nowością będzie Biało-Czerwony Rajd Rowerowy!

Uczcimy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartek, 3 maja w całym kraju organizowane będą uroczystości związane z 227. rocznicą  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne obchody Święta Narodowego 3 Maja odbędą się także w naszym mieście.

Rodzinny piknik i smakołyki z całego świata na żorskim rynku

Jeśli na długi majowy weekend nie macie wyjazdowych planów, to nie ma powodu do zmartwień – w tym czasie w naszym mieście organizowanych będzie wiele atrakcji! Miłośników pysznego jedzenia i zabawy w rodzinnym gronie Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na piknik, połączony ze zlotem foodtrucków.

Lekcja wiedzy o samorządzie. Młodzież rozmawiała z władzami Żor

Nietypową lekcję wiedzy o społeczeństwie, a dokładniej o samorządzie lokalnym, mieli dziś uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespołu Szkół nr 2 w Żorach. W kinie „Na Starówce” spotkali się z Prezydentem Miasta Żory i Przewodniczącym Rady Miasta Żory.