Poznawaj nowe technologie podczas zajęć w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach zdobyła grant z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na projekt „Od Czytelnika do startupowca!”, dzięki któremu placówka stanie się jeszcze bardziej nowoczesna!   

W ramach projektu w żorskiej bibliotece zostaną zorganizowane cykliczne warsztaty dla młodzieży licealnej i starszej, wśród których znajdą się m.in. grywalizacja i projektowanie gier, warsztaty filmowe pn. „Kręci mnie film!”, warsztaty z animacji poklatkowej pn.  „Poklatkowo” , warsztaty modelowania i druku 3D pt. „Wydrukuj swoją wymarzoną bibliotekę!” oraz wiele innych zajęć związanych z nowymi technologiami.

Ciekawostką będą warsztaty „design thinking” oraz „TechCrunch”, podczas których młodzież będzie mogła spotkać się z odnoszącymi sukcesy lokalnymi przedsiębiorcami. Wszystkie zajęcia w ramach projektu „Od Czytelnika do startupowca!” będą bezpłatne i poprowadzą je specjaliści z danej dziedziny.

Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy na zajęcia przyjmowane są mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefoniczne pod nr 32 43 44 584, 32 43 43 197 wew. 26. Szczegółowe informacje na stronie www.mbpzory.pl.

 

Startup

Najnowsze:

Świadczysz usługi hotelarskie? Masz obowiązek zgłosić to do Urzędu Miasta

Osoby świadczące usługi hotelarskie w obiektach innych niż obiekty hotelarskie zobowiązane są przed rozpoczęciem działalności zgłosić taki obiekt do ewidencji prowadzonej przez Urząd Miasta. Obowiązek ten wynika z Ustawy o usługach turystycznych.

Prezydent Waldemar Socha uzyskał absolutorium

Za nami sesja  absolutoryjna Rady Miasta Żory. W czwartek, 24 maja żorscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Żory absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2017 rok. Wynik głosowania jest pomyślny dla prezydenta.

Kursy autobusów w Boże Ciało

W czwartek, 31 maja - Boże Ciało – autobusy będą kursowały według rozkładu niedzielnego, natomiast w piątek, 1 czerwca zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Przedszkole na Kleszczówce z prestiżową Nagrodą Roku SARP!

Otwarta we wrześniu minionego roku siedziba Przedszkola nr 4 w żorskiej dzielnicy Kleszczówka ponownie została doceniona przez ekspertów! Nowoczesny budynek został uznany przez  Stowarzyszenie Architektów Polskich za najlepszy obiekt 2017 roku w kategorii budynek oświaty.

Strażacy z Osin świętowali jubileusz

Piękny jubileusz 110-lecia powstania i działalności obchodzili w minioną sobotę, 19 maja strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach-Osinach.