Poczuj klimat lat 90’

„90’s KIDS” to tytuł wystawy fotograficznej uczniów kierunku fototechnik w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, podczas której można poczuć klimat lat 90’ XX wieku. Wystawa zorganizowana jest w ramach obchodów jubileuszu 40-lecia szkoły.

W ramach wystawy pn. „90’s KIDS” uczniowie technikum fotograficznego w ZS 2 zaprezentują zdjęcia, nad którymi ciężko pracowali przez kilka ostatnich miesięcy. Wybierając temat wystawy młodzi adepci fotografii kierowali się zamiłowaniem do mody z czasów ich dzieciństwa. Efekty pracy uczniów „Tischnera” będziemy mogli podziwiać już w najbliższy piątek, 20 kwietnia podczas wernisaży wystawy. Odbędzie się on o godzinie 17:30 w kinie „Na Starówce”.

Autorzy fotografii: Natalia Adamczyk, Piotr Grzybek, Weronika Jabłeka, Paulina Kajzerek, Kinga Kownacka, Jessica Kulok, Laura Lubarska, Aleksander Madej, Agnieszka Nowak, Laura Olejnik, Marta Palowska, Martyna Piec, Klaudia Piotrowska, Igor Śmieszek, Angelika Tomasiak i Weronika Toman.

 

90’s KIDS

 

Najnowsze:

Przed nami Festiwal Nauki i Techniki Żory 2018!

Już w tym tygodniu odbędzie się finał Festiwalu Nauki i Techniki. Podczas imprezy zaplanowano m.in. pokazy, wykłady oraz warsztaty.

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Sesja Rady Miasta – maj 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 24 maja w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 13:00.