Żorzanie świętowali 746 urodziny miasta!

Mróz nie był straszny kilkuset mieszkańcom miasta, którzy w niedzielne południe zawitali na rynek, by wspólnie świętować 746 rocznicy nadania Żorom praw miejskich!

746 Urodziny Miasta Żory rozpoczęły się od bajkowego seansu w kinie „Na Starówce”. Tuż po nim, najmłodsi mogli zobaczyć przemarsz żywych maskotek. Barwny korowód otwierał znany i lubiany Żorek, wraz z zupełnie nową miejską maskotką, czyli Żorką, dla której był to debiut na miejskiej imprezie.

Jak przystało na urodziny, każdy z gości został poczęstowany kawałkiem pysznego tortu. Pierwsze kawałki ukroił i wręczył mieszkańcom Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory. Żorzanie mogli również spróbować pysznych drożdżówek.

Za atmosferę na urodzinach miasta odpowiadała natomiast Pozytywka – Fabryka Dobrych Pomysłów, która na tę okazję przygotowała piniatę Żorka, kręgle, tańce i konkursy z nagrodami. W kinie „Na Starówce” można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy bramie balonowej w klimacie „Krainy Lodu”.

Fot. W. Kurzydem, Urząd Miasta Żory

Najnowsze:

Przed nami Festiwal Nauki i Techniki Żory 2018!

Już w tym tygodniu odbędzie się finał Festiwalu Nauki i Techniki. Podczas imprezy zaplanowano m.in. pokazy, wykłady oraz warsztaty.

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Sesja Rady Miasta – maj 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 24 maja w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 13:00.