Kowboje kibicują kolarzom. Happening na żorskim odcinku Tour de Pologne

Już we wtorek 1 sierpnia przez Żory przejadą uczestnicy największego kolarskiego wydarzenia w naszym kraju – Tour de Pologne. Towarzyszących im na trasie kibiców wspomagać będą nietypowi fani dwóch kółek. Kowboje z Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs przygotowują kilka spektakularnych niespodzianek.

Strefa dzikiego zachodu pojawi się w okolicach Ronda Pszczyńskiego oraz pobliskiej zatoczki autobusowej. - Nasi kowboje przygotowują specjalny show, który urozmaici przejazd na tym odcinku gwiazdom kolarstwa oraz rozbawi zgromadzonych kibiców - mówi Beata Basak-Badowska, manager zarządzająca Westernowego Parku Rozrywki TwinPigs. - Będziemy również widoczni z helikoptera realizującego transmisję wyścigu – dodaje.

Wspólnie z kibicami będą bawili się kowboje, seniority oraz maskotka parku czy świnka, pojawi się nawet miasteczkowa krowa - ulubienica najmłodszych gości Miasteczka Westernowego. W autobusie TwinPigs kibice otrzymają wodę, baloniki oraz zaproszenia do Parku Rozrywki. Oczekiwanie na peleton umilą również występy artystyczne animatorów miasteczka.

 

TwinPigs

Najnowsze:

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Informacja o jakości powietrza – 19 lutego 2018 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest bardzo zła.

Bezpłatna mammografia dla żorzanek

W lutym mieszkanki naszego miasta będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie LUX MED.

Rozstrzygnięto konkursy ofert nr 5 – 6 na realizację zadań publicznych w 2018 roku

Informujemy, że rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert o numerach 5/2018 i 6/2018, na realizację w 2018 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców.

Posiedzenia komisji Rady Miasta – luty 2018 r.

W tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni, tworzący komisje branżowe Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.