Dzień dziecka na sportowo w Parku Cegielnia

W najbliższy weekend w Parku Cegielnia królowała będzie muzyka w najlepszym wydaniu, ponieważ odbędzie się tam 40. Żorska Wiosna Młodości. Nie zapominamy jednak przy tym o dzieciach, które 1 czerwca będą obchodziły swoje święto. Z myślą o nich MOSiR Żory organizuje imprezę pod hasłem „Uśmiech Dziecka”, czyli Dzień Dziecka na sportowo.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca w godzinach od 14:00 – 16:30 na terenie skateparku w Parku Cegielnia. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta będą czekały ciekawe konkurencja sportowe, a wśród nich m.in.: rywalizacja na najszybszy rzut, strzały do bramki, pchniecie kulą, konkurencje biegowe, rzuty do kosza i wyścig małych samochodzików.

MOSiR przygotuje również ogród indywidualnych gier i zabaw dla dzieci oraz konkurencje drużynowe, w których razem z dziećmi wezmą udział ich rodzice i opiekunowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Dzień Dziecka

Najnowsze:

Świadczysz usługi hotelarskie? Masz obowiązek zgłosić to do Urzędu Miasta

Osoby świadczące usługi hotelarskie w obiektach innych niż obiekty hotelarskie zobowiązane są przed rozpoczęciem działalności zgłosić taki obiekt do ewidencji prowadzonej przez Urząd Miasta. Obowiązek ten wynika z Ustawy o usługach turystycznych.

Prezydent Waldemar Socha uzyskał absolutorium

Za nami sesja  absolutoryjna Rady Miasta Żory. W czwartek, 24 maja żorscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Żory absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2017 rok. Wynik głosowania jest pomyślny dla prezydenta.

Kursy autobusów w Boże Ciało

W czwartek, 31 maja - Boże Ciało – autobusy będą kursowały według rozkładu niedzielnego, natomiast w piątek, 1 czerwca zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Przedszkole na Kleszczówce z prestiżową Nagrodą Roku SARP!

Otwarta we wrześniu minionego roku siedziba Przedszkola nr 4 w żorskiej dzielnicy Kleszczówka ponownie została doceniona przez ekspertów! Nowoczesny budynek został uznany przez  Stowarzyszenie Architektów Polskich za najlepszy obiekt 2017 roku w kategorii budynek oświaty.

Strażacy z Osin świętowali jubileusz

Piękny jubileusz 110-lecia powstania i działalności obchodzili w minioną sobotę, 19 maja strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach-Osinach.