Dzień dziecka na sportowo w Parku Cegielnia

W najbliższy weekend w Parku Cegielnia królowała będzie muzyka w najlepszym wydaniu, ponieważ odbędzie się tam 40. Żorska Wiosna Młodości. Nie zapominamy jednak przy tym o dzieciach, które 1 czerwca będą obchodziły swoje święto. Z myślą o nich MOSiR Żory organizuje imprezę pod hasłem „Uśmiech Dziecka”, czyli Dzień Dziecka na sportowo.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 4 czerwca w godzinach od 14:00 – 16:30 na terenie skateparku w Parku Cegielnia. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta będą czekały ciekawe konkurencja sportowe, a wśród nich m.in.: rywalizacja na najszybszy rzut, strzały do bramki, pchniecie kulą, konkurencje biegowe, rzuty do kosza i wyścig małych samochodzików.

MOSiR przygotuje również ogród indywidualnych gier i zabaw dla dzieci oraz konkurencje drużynowe, w których razem z dziećmi wezmą udział ich rodzice i opiekunowie. Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Dzień Dziecka

Najnowsze:

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Informacja o jakości powietrza – 19 lutego 2018 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest bardzo zła.

Bezpłatna mammografia dla żorzanek

W lutym mieszkanki naszego miasta będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie LUX MED.

Rozstrzygnięto konkursy ofert nr 5 – 6 na realizację zadań publicznych w 2018 roku

Informujemy, że rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert o numerach 5/2018 i 6/2018, na realizację w 2018 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców.

Posiedzenia komisji Rady Miasta – luty 2018 r.

W tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni, tworzący komisje branżowe Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.