Pociąg papieski zawita do Żor

Na początku czerwca mieszkańcy Żor będą świadkami niecodziennego wydarzenia. W naszym mieście pojawi się pociąg papieski, z którego wygłoszone zostanie specjalne orędzie.

Pociąg papieski wyruszy z Wadowic w sobotę 3 czerwca o godzinie 8:24, by następnie przejechać przez stacje: Pszczyna, Suszec, Żory, Rybnik, Radlin, Wodzisław Śląski, Bełsznica i dotrzeć do Olzy. Na dworcu PKP w Żorach pociąg papieski pojawi się o godzinie 11:04 i będzie na nim stał przez 10 minut. W tym czasie będzie można usłyszeć specjalne orędzie skierowane do mieszkańców. Organizatorzy zachęcają do uroczystego powitania uczestników przejazdu!

O godzinie 12:50 pociąg papieski dotrze do Olzy, gdzie będzie go można zwiedzać aż do godziny 18:00. Uczestnicy przejazdu będą mogli następnie wziąć udział w mszy, która odbędzie się o godz. 13:15 w Olzie, a po niej także w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej oraz Festiwalu Piosenki Religijnej.

Bilety na pociąg papieski można kupić w Ośrodku Kultury w Olzie. Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 32 45 11 112 oraz mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Pociąg papieski

Najnowsze:

Mieszkania czynszowe powstaną w trzech lokalizacjach! Najemców poznamy już 24 lutego

Program „Z przyszłością w Żorach” był tematem konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek (19.02) w Muzeum Ognia. Z dziennikarzami spotkali się: Waldemar Socha - Prezydent Miasta Żory, a także Olgierd Zaraś - Prezes Zarządu Zakładów Techniki Komunalnej Sp. z o.o., Joachim Gembalczyk - Dyrektor Zarządu Budynków Miejskich oraz kierownik budowy - Marcin Gawęda. Spotkanie poprowadziła Anna Ujma – Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Informacja o jakości powietrza – 19 lutego 2018 r.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach informuje o jakości powietrza w województwie śląskim. Dziś w Żorach jakość powietrza jest bardzo zła.

Bezpłatna mammografia dla żorzanek

W lutym mieszkanki naszego miasta będą miały okazję skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w mammobusie LUX MED.

Rozstrzygnięto konkursy ofert nr 5 – 6 na realizację zadań publicznych w 2018 roku

Informujemy, że rozstrzygnięto otwarte konkursy ofert o numerach 5/2018 i 6/2018, na realizację w 2018 roku zadań publicznych miasta Żory na rzecz jego mieszkańców.

Posiedzenia komisji Rady Miasta – luty 2018 r.

W tygodniu poprzedzającym sesję Rady Miasta Żory na swoich posiedzeniach spotkają się radni, tworzący komisje branżowe Rady Miasta. Szczegółowy harmonogram posiedzeń zamieszczamy poniżej.