Pociąg papieski zawita do Żor

Na początku czerwca mieszkańcy Żor będą świadkami niecodziennego wydarzenia. W naszym mieście pojawi się pociąg papieski, z którego wygłoszone zostanie specjalne orędzie.

Pociąg papieski wyruszy z Wadowic w sobotę 3 czerwca o godzinie 8:24, by następnie przejechać przez stacje: Pszczyna, Suszec, Żory, Rybnik, Radlin, Wodzisław Śląski, Bełsznica i dotrzeć do Olzy. Na dworcu PKP w Żorach pociąg papieski pojawi się o godzinie 11:04 i będzie na nim stał przez 10 minut. W tym czasie będzie można usłyszeć specjalne orędzie skierowane do mieszkańców. Organizatorzy zachęcają do uroczystego powitania uczestników przejazdu!

O godzinie 12:50 pociąg papieski dotrze do Olzy, gdzie będzie go można zwiedzać aż do godziny 18:00. Uczestnicy przejazdu będą mogli następnie wziąć udział w mszy, która odbędzie się o godz. 13:15 w Olzie, a po niej także w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej oraz Festiwalu Piosenki Religijnej.

Bilety na pociąg papieski można kupić w Ośrodku Kultury w Olzie. Szczegółowe informacje dostępne pod nr tel. 32 45 11 112 oraz mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Pociąg papieski

Najnowsze:

Świadczysz usługi hotelarskie? Masz obowiązek zgłosić to do Urzędu Miasta

Osoby świadczące usługi hotelarskie w obiektach innych niż obiekty hotelarskie zobowiązane są przed rozpoczęciem działalności zgłosić taki obiekt do ewidencji prowadzonej przez Urząd Miasta. Obowiązek ten wynika z Ustawy o usługach turystycznych.

Prezydent Waldemar Socha uzyskał absolutorium

Za nami sesja  absolutoryjna Rady Miasta Żory. W czwartek, 24 maja żorscy radni głosowali nad uchwałą w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Żory absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2017 rok. Wynik głosowania jest pomyślny dla prezydenta.

Kursy autobusów w Boże Ciało

W czwartek, 31 maja - Boże Ciało – autobusy będą kursowały według rozkładu niedzielnego, natomiast w piątek, 1 czerwca zgodnie z rozkładem jazdy na dni robocze wolne od nauki szkolnej.

Przedszkole na Kleszczówce z prestiżową Nagrodą Roku SARP!

Otwarta we wrześniu minionego roku siedziba Przedszkola nr 4 w żorskiej dzielnicy Kleszczówka ponownie została doceniona przez ekspertów! Nowoczesny budynek został uznany przez  Stowarzyszenie Architektów Polskich za najlepszy obiekt 2017 roku w kategorii budynek oświaty.

Strażacy z Osin świętowali jubileusz

Piękny jubileusz 110-lecia powstania i działalności obchodzili w minioną sobotę, 19 maja strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach-Osinach.