Strefa turysty

Na mocy zarządzenia z 25 marca 2020 roku Prezydent Miasta Żory postanowił o zawieszeniu działalności żłobków, klubów dziecięcych i innych obiektów znajdujących się  na terenie Miasta Żory, w których świadczona jest opieka nad dziećmi do lat 3.

Złóż wniosek o udostępnienie materiałów zasobu geodezyjnego oraz wypis i wyrys przez Internet

Zachęcamy do skorzystania z portalu geodezyjnego miasta Żory, znajdującego się pod adresem www.geodezja.zory.pl. Dzięki portalowi możliwe jest składania online wniosków o udostępnianie materiałów zasobu geodezyjnego oraz o wydawanie wypisów i wyrysów – wystarczy wybrać opcję i.WNIOSEK.

Zawieszenie działalności jednostek na terenie Miasta Żory do 10 kwietnia

Na mocy zarządzenia z 24 marca 2020 roku Prezydent Miasta Żory postanowił o czasowym zawieszeniu działalności jednostek na terenie Miasta Żory.

Pomoc dla osób objętych kwarantanną w Żorach

Osoby objęte kwarantanną, potwierdzoną decyzją administracyjną Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, które potrzebują pomocy w zrobieniu niezbędnych zakupów, mogą liczyć na wsparcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żorach.

Komunikat ws. koronawirusa w Żorach

Szanowni Państwo, informujemy, że aktualnie (stan na 21.03.2020 r. godz. 21:00) w Żorach kwarantannie podlega 67 osób. Są to mieszkańcy naszego miasta, którzy wrócili do kraju zza granicy. W naszym mieście są obecnie 2 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem.

Zamiast iść na wagary #zostańwdomu!

Pierwszy dzień wiosny dla wielu uczniów kojarzy się z Dniem Wagarowicza. W tym roku nie można go jednak świętować tak, jak dotychczas! Ze względu na panujący w naszym kraju stan epidemii apelujemy do uczniów – ale i do pozostałych mieszkańców – aby pozostali w domu, dbając w ten sposób o zdrowie i życie swoje oraz innych!

Komunikat ws. koronawirusa w Żorach

Шановне панство! Повідомляємо, що станом на сьогодні (19.03.2020, 7:30) в Жорах 42 особи перебувають на карантині. Це мешканці нашого міста, котрі повернулися з-за кордону. Серед осіб, котрі перебувають на карантині, підтверджено один випадок зараження коронавірусною інфекцією.

Informacja o funkcjonowaniu miejskich jednostek i instytucji

Z uwagi na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, związany z występowaniem w Polsce koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19 wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu jednostek miejskich i instytucji działających w Żorach. Poniżej kompleksowa informacji. Opisane terminy obowiązywania zmienionej organizacji pracy mogą ulec przedłużeniu.

Zachowajmy ostrożność, ale nie zapominajmy o potrzebujących

W sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w trosce o bezpieczeństwo  nas wszystkich, bardzo ważne jest unikanie miejsc oraz sytuacji, w których mieszkańcy spotykają się w większych grupach. Jednak w tym trudnym czasie należy pamiętać także o tych, którzy potrzebują naszego wsparcia i pomocy, czyli seniorach, osobach z niepełnosprawnościami oraz samotnych.

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Żorach

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Żorach informuje, że z uwagi na zagrożenia epidemiologiczne możliwe będzie ograniczenie dostępności budynku Urzędu Skarbowego tylko do sali obsługi podatnika.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w naszym regionie mogą dziś wystąpić silne porywy wiatru.

Profilaktycznie zawieszono zajęcia w dwóch żorskich szkołach

Chcąc zapobiegać zagrożeniom związanym z korona wirusem, profilaktycznie zawieszona została działalność dwóch żorskich szkół: Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Miarki oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach.

Asystent Osoby Niepełnosprawnej

Nasze miasto przystąpiło do programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” edycja 2019-2020, finansowanego jest ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym trwa nabór osób chętnych do korzystania ze wsparcia świadczonego przez asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej.

Najnowsze:

Koronawirus w Żorach – stan na 28.03.2020 r.

Szanowni Państwo, informujemy, że aktualnie (stan na 28.03.2020 r. godz. 8:00) w Żorach kwarantannie podlega 177 osób. W naszym mieście są obecnie 4 potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem.

Odpady segregowane od kwietnia będą odbierane zgodnie z harmonogramem!

Informujemy, że odbiór odpadów selektywnie zbieranych (tj. metal, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, papier, tektura oraz szkło) w miesiącu kwietniu będzie się już odbywał zgodnie z harmonogramem również z nieruchomości jednorodzinnych.

Zawieszenie działalności żłobków i innych obiektów, w których świadczona jest opieka nad dziećmi do trzeciego roku życia

Na mocy zarządzenia z 25 marca 2020 roku Prezydent Miasta Żory postanowił o zawieszeniu działalności żłobków, klubów dziecięcych i innych obiektów znajdujących się  na terenie Miasta Żory, w których świadczona jest opieka nad dziećmi do lat 3.

Ograniczenia w komunikacji zbiorowej

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzone zostają zmiany w komunikacji zbiorowej, zarówno tej prowadzonej przez MZK Jastrzębie-Zdrój (w tym w Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej w Żorach), jak i ZTZ Rybnik.

Komunikat dotyczący pracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, aby skutecznie chronić zdrowie beneficjentów i pracowników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadza następujące zmiany i ograniczenia:

Podziękowanie za solidarność
Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.