Koronawirus w Żorach – stan na 13.11.2020 r.

W tym artykule zamieszczamy codziennie aktualizowane dane, dotyczące koronawirusa w Żorach.


Informujemy, że obecnie (stan na 09.11.2020 r. godz. 10:30) w Żorach 1 052 osoby objęte są kwarantanną (spadek o 10 osób od piątku). Informujemy również, że od piątku potwierdzono aż 251 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 458 przypadków zarażenia, a liczba aktywnych przypadków to obecnie 582. Od piątku 1 osoba wyzdrowiała, co oznacza, że łącznie mamy 860 ozdrowieńców. Liczba zgonów nie zmieniła się - z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 16 mieszkańców Żor.


Aktualizacja z dnia 10.11.2020 r. godz. 10:30

Informujemy, że obecnie w Żorach 1 153 osoby objęte są kwarantanną (wzrost o 101 osób). Informujemy również, że potwierdzono 116 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 574 przypadków zarażenia, a liczba aktywnych przypadków wzrosła do 689. Od wczoraj w naszym mieście przybyło 9 ozdrowieńców, a łącznie wyzdrowiało już 869 osób. Liczba zgonów nie zmieniła się - z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 16 mieszkańców Żor.


Aktualizacja z dnia 12.11.2020 r. godz. 10:30

Z przykrością informujemy, że z powodu koronawirusa zmarł kolejny mieszkaniec Żor. Łącznie od początku epidemii w związku z zarażeniem koronawirusem śmierć poniosło 17 mieszkańców naszego miasta.

Informujemy, że obecnie w Żorach 1 304 osoby objęte są kwarantanną (wzrost o 151 osób od wtorku). Informujemy również, że od wtorku potwierdzono 70 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 644 przypadków zarażenia, a liczba aktywnych przypadków wzrosła do 756. Od wtorku w naszym mieście przybyło 2 ozdrowieńców, a łącznie wyzdrowiało już 871 osób.


Aktualizacja z dnia 13.11.2020 r. godz. 10:30

Z przykrością informujemy, że z powodu koronawirusa zmarło dwóch mieszkańców Żor. Łącznie od początku epidemii w związku z zarażeniem koronawirusem śmierć poniosło 19 mieszkańców naszego miasta.

Informujemy, że obecnie w Żorach 1 370 osób objętych jest kwarantanną (wzrost o 66 osób). Informujemy również, że potwierdzono 48 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że od początku epidemii do dziś w naszym mieście potwierdzono łącznie 1 692 przypadki zarażenia, a liczba aktywnych przypadków wzrosła do 794. W naszym mieście przybyło 8 ozdrowieńców, a łącznie wyzdrowiało już 879 osób.

 

Statystyki koronawirusa w Żorach

Na zdjęciu statystyki koronawirusa w Żorach, zgodnie z liczbami podanymi w tekście.

Najnowsze:

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji – 20.01.2021 r.

W środę, 20 stycznia w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9 w Żorach, odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Żory. Początek o godz. 16:00.

Wynik konsultacji społecznych „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu „Strategii rozwoju elektromobilności w mieście Żory”.

Komunikat TAURON Dystrybucja - zmiana adresu korespondencyjnego

Od stycznia 2021 roku firma TAURON Dystrybucja S.A. zmienia adres korespondencyjny, na który należy wysyłać korespondencję kierowaną do spółki.

Zarządcy nieruchomości, wynajmujący lokale mieszkalne oraz najemcy muszą złożyć informacje o stawkach czynszów

Przypominamy zarządcom nieruchomości, właścicielom, wszystkim wynajmującym lokale mieszkalne oraz najemcom lokali nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego o obowiązku przekazywania gminie informacji dotyczących stawek czynszów najmu mieszkań.

Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu – 13.01.2021 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że na terenie województwa śląskiego, w tym także w Żorach, mogą wystąpić intensywne opady śniegu.

Przed wizytą w Urzędzie Miasta Żory należy umówić się telefonicznie

Od 27 października 2020 r. w Urzędzie Miasta Żory obowiązują nowe zasady obsługi interesantów. Prosimy o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta do niezbędnego minimum.

Prosimy, by w miarę możliwości załatwiać sprawy telefonicznie, drogą pocztową lub przez Internet , korzystając z Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta, a także przez e-PUAP.

Klienci w sytuacjach wymagających osobistego stawienia się w Urzędzie Miasta Żory przyjmowani są po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty.

Nie dotyczy to: zgłaszania zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz zgłaszania utraty dowodu osobistego w Wydziale Spraw Obywatelskich – te sprawy można załatwić bez wcześniejszego umawiania się.

Dokumenty można składać w skrzynkach podawczych, ustawionych przy wejściach do budynków Urzędu Miasta. Wyłącznie w przypadku konieczności otrzymania potwierdzenia odbioru możliwe jest składanie dokumentów w biurach podawczych Urzędu Miasta.

Telefony kontaktowe do Urzędu Miasta Żory
Informacja odnośnie RODO
Szanowni Czytelnicy, Podstawa prawna: Art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE Nr 119) (RODO). W związku z powyższym zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku informujemy, że: administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie Miasta Żory jest Prezydent Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, 44-240 Żory, tel. 32 4348200, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W Urzędzie Miasta Żory wyznaczono Inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się przez: email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 43 48 133 Stosujemy pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne pokrewne technologie, które mają na celu: zapewnienie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszych stron, ulepszenie świadczonych przez nas usług poprzez wykorzystanie danych w celach analitycznych i statystycznych oraz poznanie Państwa preferencji na podstawie sposobu korzystania z naszych serwisów. Zakres wykorzystywania plików cookies możesz określić w ustawieniach Państwa przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Państwa urządzenia. Dane osobowe mogą być udostępniane organom państwowym na ich żądanie na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, lub innym osobom i podmiotom współpracującym- tj. podwykonawcom świadczącym na naszą rzecz usługi, w szczególności usługi informatyczne, prawne, inne usługi pomocnicze (na podstawie zawartych umów powierzenia przetwarzania danych osobowych). Państwa dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania zgody, a w przypadku zbierania danych dla celów dokonywania analiz i badań statystycznych do czasu zgłoszenia skutecznego sprzeciwu. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W celu skorzystania z powyższych praw należy skontaktować się z Inspektorem ochrony danych. Posiadają Państwo prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących naruszałoby przepisy RODO z dnia 27 kwietnia 2016 roku. Dane osobowe zbierane są w ramach korzystania z usług, ze stron internetowych oraz zapisywanych w plikach cookies. Zostałem/am zapoznany/a z pouczeniem dotyczącym z prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Przyjmuję do wiadomości, że mogę w dowolnym momencie wycofać tę zgodę. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.