Wyniki wyborów do Rady Miasta Żory

W niedzielę, 21 października w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. Mieszkańcy Żor mogli oddać swój głos w wyborach Prezydenta Miasta, radnych Rady Miasta oraz radnych Sejmiku Województwa Śląskiego. Znamy już wyniki wyborów do Rady Miasta.

Zgodnie z informacjami Państwowej Komisji Wyborczej podczas wyborów samorządowych w Żorach frekwencja wyniosła 52,05 %. Wiemy już, kto zwyciężył w wyborach do Rady Miasta Żory kadencji 2018 – 2023. Wyniki prezentujemy poniżej.

Okręg nr 1, obejmujący dzielnice: Śródmieście, Kleszczówka, Korfantego, Kleszczów, Baranowice i Osiny - 6 radnych:
- Wawrzyczek Daniel Emilian z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Mentlik Krzysztof Antoni z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Świerczek Dawid Grzegorz z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Nowacka Anna Marieta z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Kosztyła Piotr z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha
- Kuś Arkadiusz Tomasz z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha

Okręg nr 2, obejmujący dzielnice: 700-lecia Żor, Księcia Władysława i Powstańców Śląskich - 6 radnych:
- Domański Dariusz z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Huzarewicz Piotr Jan z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Gaszka Anna Małgorzata z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Krówka Zbigniew Andrzej z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Socha Waldemar Andrzej z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha
- Hrycak Jolanta Bożena z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha

Okręg nr 3, obejmujący dzielnice: Pawlikowskiego i Sikorskiego - 6 radnych:
- Miketa Jacek Władysław z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Książek Grzegorz Henryk z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Marciniak Jerzy z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Miłek Michał Jan z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha
- Owczarek Kamil Michał z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha
- Fiedor Barbara Ewa z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha

Okręg nr 4, obejmujący dzielnice: Zachód, Rój, Rowień-Folwarki i Rogoźna - 5 radnych:
- Kurek Krzysztof z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość
- Dajka Kazimierz Konrad z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Łukasiewicz Władysław z listy nr 18 KWW Żorska Samorządność
- Maroszek Wojciech Robert z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha
- Kempny Jadwiga Teresa z listy nr 19 KWW Żorskie Porozumienie i Waldemar Socha

 

 Wybory do Rady Miasta Żory