Uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Złożeniem kwiatów w miejscach pamięci narodowej oraz uroczystą mszą w intencji Ojczyzny uczczono w Żorach Święto Narodowe 3 Maja.  

W czwartek, 3 maja w całym kraju organizowane były uroczystości związane z 227. rocznicą  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miejskie obchody rozpoczął apel harcerski Hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego.

Następnie przedstawicieli władz miasta na czele z Danielem Wawrzyczkiem - Zastępcą Prezydenta Miasta oraz Piotrem Kosztyłą – Przewodniczącym Rady Miasta, a także reprezentanci miejskich jednostek i instytucji uroczyście złożyli kwiaty na mogile Powstańców Śląskich oraz przy Pomniku Walczących o Wolną Polskę na Placu Pamięci Narodowej. Oficjalne uroczystości zakończyła uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach.  

 

Najnowsze:

Przed nami Festiwal Nauki i Techniki Żory 2018!

Już w tym tygodniu odbędzie się finał Festiwalu Nauki i Techniki. Podczas imprezy zaplanowano m.in. pokazy, wykłady oraz warsztaty.

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Sesja Rady Miasta – maj 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 24 maja w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 13:00.