Uczcimy 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W czwartek, 3 maja w całym kraju organizowane będą uroczystości związane z 227. rocznicą  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oficjalne obchody Święta Narodowego 3 Maja odbędą się także w naszym mieście.

Miejskie obchody Święta Narodowego 3 Maja rozpocznie apel harcerski Hufca ZHP Żory im. hm. Władysława Drobnego. Odbędzie się on o godzinie 9:00 na żorskim rynku.

Następnie o godzinie 10:30 przedstawiciele władz miasta i miejskich instytucji uroczyście złożą kwiaty na mogile Powstańców Śląskich, na cmentarzu przy ul. Klimka, po czym przejdą na Plac Pamięci Narodowej, by tam złożyć kwiaty przy Pomniku Walczących o Wolną Polskę.

W ramach  miejskich obchodów odbędzie się także msza święta w intencji Ojczyzny. Zostanie ona odprawiona o godzinie 11:00 w kościele pw. św. św. ap. Filipa i Jakuba w Żorach.

Ponadto w czwartek, 3 maja Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach zapraszają mieszkańców do spróbowania swoich sił w otwartych zawodach strzeleckich. Rozpoczną się one o godzinie 11:00 na terenie leśnej strzelnicy „Dębina”. Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach.

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Najnowsze:

Przed nami Festiwal Nauki i Techniki Żory 2018!

Już w tym tygodniu odbędzie się finał Festiwalu Nauki i Techniki. Podczas imprezy zaplanowano m.in. pokazy, wykłady oraz warsztaty.

Kurier Żorski – nr 4/2018

W najbliższym dniach do domów i mieszkań żorzan trafi najnowszy, czwarty w tym roku numer Kuriera Żorskiego. Zachęcamy do zapoznania się z miejskim biuletynem w wersji elektronicznej.

Nowe prawo wodne sprawia, że mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki

W związku z nowymi przepisami prawa, wprowadzonymi na szczeblu ogólnokrajowym, mieszkańcy zapłacą więcej za odprowadzanie deszczówki. Podkreślmy, że na wzroście opłat ani złotówki nie zarobi zarówno miasto, jak i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory sp. z o.o. Dodatkowe pieniądze za usługi wodne w całości wpłyną do nowopowstałego państwowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie.

„Łączymy z energią” – lista osób zakwalifikowanych do projektu

Zgodnie z Regulaminem naboru wniosków i realizacji projektu „Łączymy z energią” – montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych na terenie Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego poniżej przedstawiamy listę rankingową osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Sesja Rady Miasta – maj 2018 r.

Najbliższa sesja Rady Miasta, podczas której żorscy radni spotkają się, by obradować nad ważnymi dla miasta sprawami, odbędzie się w czwartek, 24 maja w sali narad Urzędu Miasta przy Rynku 9. Rozpocznie się o godzinie 13:00.